Granitex.waw.pl / Łazienki

Aranżacja łazienek - kamień

Coraz częściej aranżacja łazienki jest szczegółowo przemyślanym projektem, którego finalnym efektem ma być jej funkcjonalność na równi ze stylowym wystrojem i niepowtarzalnym klimatem wnętrza. W końcu to także miejsce relaksu, gdzie po ciężkim dniu pracy można zażyć odprężającej i kojącej zmysły kąpieli.

Ze względu na swoje właściwości, trwałość i różnorodność kolorystyczną, kamień w łazience daje wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych, zarówno na dużych powierzchniach jak i w postaci detali. Zastosowanie w łazience znajdzie praktycznie każdy rodzaj kamienia: granit, marmur, trawertyn, onyx, łupek kwarcowy oraz konglomerat kwarcowy i spieki kwarcowe – w zależności od przeznaczenia, upodobań i projektu aranżacji wnętrza. Kamień w łazience można wykorzystać na wiele sposobów m.in. jako:

Onyxy doskonale prezentują się na ścianach, dodatkowo podświetlone tworzą wspaniałe, niepowtarzalne obrazy. Równie dekoracyjne są marmury. Do najtrwalszych materiałów należą jednak granity, konglomeraty kwarcowe i spieki kwarcowe.

Niezaprzeczalnym atutem kamienia w łazience jest jego wysoka odporność na wilgoć. Ze względu na dużą wilgotność powietrza, przed ułożeniem kamienia, powierzchnie podłóg i ścian należy zaizolować i dobrze zabezpieczyć. Aby kamień w łazience zawsze pięknie wyglądał trzeba odpowiednio pielęgnować go i konserwować środkami specjalnie do tego celu przeznaczonymi.

Proponowane Materiały

konglomerat kwarcowy

siquartz silestone santa margherita technistone quarella dekton

spieki kwarcowe

laminam neolith lapitec

inne

Nasze realizacje

łazienki

łazienki

łazienki

łazienki

łazienki

więcej realizacji w galerii ...